banner domyslny

Oferta - Sprzedaj dom - mieszkanie - działkę - Częstochowa

Kredyty - Częstochowa - Agencja Nieruchomości DiD Deptuła

Biuro Nieruchomości Częstochowa - Kontakt 343606666

Korzyści umowy na wyłączność

Umowa na wyłączność  lub z klauzulą wyłączności to taki rodzaj umowy, która podpisywana jest na określony czas. W takiej umowie klient zgłaszający ofertę zobowiązuje się  do zapłacenia pośrednikowi prowizji w każdej sytuacji, jeśli tylko w trakcie trwania umowy , nieruchomość  będąca przedmiotem oferty zostanie sprzedana bądź wynajęta. Dotyczy to również sytuacji  po skończonym terminie obowiązywania wyłączności, ale tylko w przypadku kiedy nabywcą okaże się klient  wskazany przez pośrednika w trakcie trwania umowy. 

 
Zalety:
 
- tylko jedno biuro  zajmuje się promocją danej nieruchomości, co pozwala na zdecydowanie łatwiejsze wprowadzanie zmian czy aktualizacji oferty na portalach internetowych czy w prasie. Nie ma potrzeby wykonywania kilkunastu lub kilkudziesięciu telefonów do biur i przekazywania informacji o zmianach. Kontakt jest tylko z jedna agencją , a najczęściej z jednym agentem odpowiedzialnym za reklamę i prezentacje oferty. W ten sposób unikamy zjawiska tzw inflacji ofert, czyli sytuacji , w której na jednym portalu dana nieruchomość polecana jest przez kilkunastu pośredników, u każdego z inna ceną, a co najgorsze z różnym opisem istotnych cech, co nie  wpływa korzystnie na jej czytelność i wprowadza w błąd potencjalnego nabywcę.
 
- zdecydowanie większe środki przeznaczone na promocję i reklamę oferty. Należy pamiętać , że  agencje nieruchomości utrzymują się przede wszystkim z prowizji uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości za jej pośrednictwem. Umowa z klauzulą wyłączności daje gwarancje zwrotu kosztów poniesionych z prezentacją oferty. To z kolei umożliwia wyróżnienie danej nieruchomości w ogłoszeniach prasowych czy internetowych, a co za tym idzie, maksymalne zaangażowanie w skuteczną sprzedaż.
 
- kolejną zaletą umowy na wyłączność jest dokładna prezentacja nieruchomości czyli podanie adresu, wykonanie profesjonalnych  zdjęć z zewnątrz nieruchomości ( w przypadku domów i działek), tak aby przyszły nabywca mógł obejrzeć  budynek, okolice  i dzięki temu dostrzec wiele innych szczegółów , które maja dla niego ogromna wartość, a czego nie będzie mógł zrobić przy zdjęciach z tzw „ukrycia”. Możliwe jest również stworzenie prezentacji multimedialnej w postaci filmu lub wirtualnego spaceru.
 
Częstym skojarzeniem umowy na wyłączność to ograniczenie. Nic bardziej mylnego. Nasze biuro należy do systemu MLS czyli systemu wielokrotnego polecania ofert, który nadzorowany jest przez Bielsko-Częstochowsko-Katowickie Stowarzyszenie Pośredników  w  Obrocie Nieruchomościami. Oznacza to pełna współpracę w zakresie wymiany ofert pomiędzy członkami Stowarzyszenia(obecna liczba członków to 486). Konsekwencją tego jest dotarcie oferty do wielu pośredników za pomocą tylko jednej umowy.
 
Umowy z klauzulą wyłączności są standardem na rynkach zachodnich. Stosowane są przede wszystkim w celu stałego podnoszenia jakości usług i serwisu biur nieruchomości . Taki rodzaj umowy to rozwiązanie dla osób ceniących sobie swój czas, pieniądz, a także profesjonalizm i fachowość.

POLECAMY

produkt

sprzedaż

cena: 1,200,000.00 zł

oferta na wyłączność

produkt

sprzedaż

cena: 1,340,000.00 zł

oferta na wyłączność

zobacz więcej